BELEK : De golfhoodstad van Turkije...
Bekend door de meesten als de Golf hoofdstad van Turkije. Belek is gelegen op slechts een half uur ten zuiden van de internationale luchthaven van Antalya, 40 minuten ten noorden van Side en 1 uur ten noorden van Alanya. Met een klein centrum, met voornamelijk kleine lokale winkels, pubs en restaurants, Belek is een van de Rising Stars van Turkse toerisme. De locatie is zeer goed bekend om haar luxe 5 sterren hotels en natuurlijk haar golfbanen.
De meeste hotels hebben hun eigen stuk strand, terwijl 2 andere stranden speciaal ontworpen zijn voor algemeen gebruik. Terwijl de meeste bewoners de voorkeur geven aan de grote strandstrook, waar vele restaurants en bars zijn, kan men ook genieten van de diensten die in de hotels zijn zoals kuuroorden, Turkse baden en andere faciliteiten.
De locatie herbergt veel golfbanen, zoals:
- National Golf Club: De allereerste eigen golfbaan ooit gebouwd in Turkije. NGC is beschreven als "Woburn met Sunshine". Deze met bomen omzoomde strakke golfbaan is zeker aan te bevelen. Uitgeroepen door Golf World als 39e beste golfbaan van Europa. Het werd ontworpen door de Ierse duo David en David Jones Feherty.
- Antalya Golf Club - The Pasha: De golfbaan, ontworpen door toonaangevende architecten van European Golf Design samen met design consultant en Senior Tour professionele David Jones, bieden niet alleen een uitdaging voor golfers van alle niveaus, maar ook een prachtige omgeving waarin u van uw spel kunt genieten Op een uitnodigende 5772 meter par 72, denkt u misschien dat Pasha een wandeling in het bos zou zijn, maar laat u niet misleiden door het landschap!
- Robinson Golf Club - Nobilis: Nu stevig gevestigd als een favoriet onder de bezoekende golfers. Nobilis heeft looptijd een stuk verder dan het jaar. Architect David Thomas beschouwt dit als de gelijkewaardige baan die hij heeft ontworpen. De baan kan het best omschreven worden als een landelijk bosrijk park met een afgedampte rivier. De Noblis biedt golfers een van de beste eigenschappen om te verslaan met haar Bent greens en tees en Bermuda fairways.
- Cornelia Golf Club: De prachtige Nick Faldo Design op het Cornelia Golf Club is de achtste full-sized golfbaan die geopend werd binnen de laatste 10 jaar. De nieuwe 27-holes lay-out, van 18 holes opende haar deuren aan het begin van november 2006 en is gefinancierd door de Cornelia De Luxe Resort. Het is de eerste creatie aan de oostelijke Middellandse Zee.
- Gloria Golf Club: Ook ontworpen door Michel Gayon. Het park en de nieuwe baan van Gloria is slechts vijf minuten lopen van een van de meest idyllische stranden aan de oostelijke Middellandse Zee. Zowel visueel aantrekkelijk en uitdagend om te spelen. Het nieuwe gedeelte is niet al te lang (6.239 meter van de back tees), maar zijn golvende, met bomen omzoomde instelling wordt gevormd door vier grote meren en 67 bunkers (vier meer dan de oude). Gayon heeft volledig gebruik gemaakt van dit gevarieerd terrein en creëerde een fascinerende test van de golfer. Gloria telt 45 holes en daarmee maakt het het grootste golf resort in Belek.
.... En nog veel meer te bouwen of in aanbouw zijnde golfbanen die binnenkort geopenend gaan worden...
Het dagelijkse leven in Belek;
Belek heeft vele voordelen voor iedereen die op zoek is naar een kleine en rustige locatie om te verblijven, terwijl het ook dicht bij vele faciliteiten en natuurlijk een zeer goede toegang biedt tot de dichtstbijzijnde luchthaven. Belek ligt binnen een half uur bij het internationale vliegveld van Antalya, dat het hele jaar geopend is met vluchten van en naar alle belangrijke luchthavens in de wereld. Belek is ook een locatie waar ten volle genoten kan worden van de golfsport. Het hele jaar door, zelfs in de winter, wanneer het weer goed is en nooit lager dan 15 C is.
Belek heeft 2 publieke stranden, maar iedereen kan genieten van de hotels en de diensten in ruil voor een kleine vergoeding.
Het nachtleven in Belek is niet zo ontwikkeld als op andere locaties, zoals Alanya en Bodrum, echter, dankzij de nabijheid van de belangrijkste stad, kan iedereen genieten van een gezellige avond in het centrum van Antalya.
Negenentwintig van de 574 verschillende planten in de regio zijn endemisch en leven enkel in deze ongeëvenaarde sfeer. Belek is ook een vogelparadijs waar de gecamoufleerde uil 12 maanden van het jaar kan worden bijgehouden en is het symbool van de regio en Belek, waar 109 verschillende vogelsoorten, waaronder de Tyto alba, leven.
Een echt paradijs voor toeristen aan de oever van de Middellandse Zee in het midden van haar eigen dennenbossen. De natuurlijke schoonheid van Belek werd ontdekt in 1984 en de regio werd uitgeroepen tot "Belek Tourism Center". In latere jaren, is Belek geworden wat het vandaag is, een paradijs op aarde. Dankzij de samenwerking tussen de Belek Tourism Investors Association en het Ministerie van Toerisme.
De regio Belek aan de Middellandse Zee ligt 30 kilometer aan de oostzijde van de provincie Antalya. Onlangs werd het door het ministerie van Toerisme gekozen om een toerisme-model te zijn. Niet alleen voor toeristen van vandaag, maar ook voor de toerist van de volgende duizend jaar. Belek! ... Wat een toeristisch paradijs.
De regio heeft 32 vier-of vijf-sterren hotels en eerste klas vakantie dorpen en vijf golfbanen. Alle voorzieningen die zijn aangewezen zijn eerste klas en zorgen voor een ideale sfeer voor families. Ze bieden vele mogelijkheden en diensten die gericht zijn op hun gasten behagen. Alle faciliteiten bieden verlichte tennisbanen, binnen-en buitenzwembaden, volledig uitgeruste health en fitness centra, speeltuinen en nog veel meer mogelijkheden. Belek hoteliers zijn er trots op dat Belek het nieuwe gezicht is van het Turkse toerisme.
* Regelmatige communicatie
* 80-150 meter van het zandstrand,
* 300 dagen zon, zee
* Gemiddelde temperatuur: +22 C º,
* Gemiddelde vochtigheid 55%